מערכת קירור מפעלית – מה היא כוללת וכיצד מזמינים מערכת קירור נכונה?​

מאת שעיה פלדמן

 

מתקן קירור המיוצר בהתאמה פרטנית לצרכי מכונות המפעל : הוא מותאם למכונה או סדרת מכונות,  מכוון לדיוק של פלוס מינוס מעלה אחת , בנוי לפי חוקים ותקנים ישראלים , בקיצור הוא ייצור מובנה ומושכל.

מפעל אחראי המתכונן לרכוש מתקן קירור חדש, חייב לברר תחילה איזה סוג מתקן דרוש לו ומה יהיו רכיביו.

אנו מבחינים בכמה שיטות קירור: שיטת הצנרת הטבולה או הסוללה הטבולה ושיטת הצ'ילרים (מחליפי חום)

המבנה הפנימי של המתקן כולל את הרכיבים הבאים : מיכל מים (לאגירה) , מדחס, מעבה, מאדה, צנרת, מערכת חשמל.

המדחס ייבחר לפי התפוקה הדרושה: מדחסים בוכנתיים יתאימו ל 5-7 כ"ס, להספקים שמעל 7 כ"ס נעדיף מדחסי מניפה, שהם חסכוניים באנרגיה ויש בהם מעט תקלות. לתפוקות שמעל 25 כ"ס נשתמש במדחסים בורגיים.

 

גם למערכות החיצוניות יש חשיבות רבה:

"הבית" של מתקן קירור אמור להגן עליו, בין היתר, מטמפרטורת הסביבה ומובן שאפשר לבנות אותו כך, שיהיה נעים לעין, צבעוני ומעוצב.

הצנרת המפעלית להולכת הקור ממתקן הקירור אל המכונות מחייבת בנייה נכונה של סעפות, מערכות בידוד וכו'.

חשיבות רבה יש גם לבחירת המנועים למערכת. ניתן להגיע לחיסכון משמעותי של אנרגיה ע"H בחירה נכונה של מנוע- למשל, ע"י בחירה במנועי אינברטר אשר נכנסים לפעולה רק שצריך אותם. כמו כן, ניתן להתקין 2 מנועים במתקן אחד כדי להבטיח גיבוי בשעת צרה. כשיש 2 מנועים, הם עובדים לסירוגין, כל אחד בתורו וכאשר קורה "אסון" ואחד מפסיק לעבוד, המנוע השני נכנס אוטומטית לעבודה.

 

כאשר מבקשים לתכנן/ לרכוש/ להרחיב מערכת קירור מפעלית אנו מבחינים בין 3 אפשרויות:

בנייה ראשונית של מערכת במפעל חדש

הרחבה של מערכת קירור קיימת במפעל קיים

רכישה של מערכת חדשה למפעל קיים.

בכל המצבים חייב לערוך סקר מקיף של צרכים לפני שיאפיין את המתקן עליו ימליץ .

 

להלן סדרת נתוני מידע , שהוא יבקש לדעת והמפעל יצטרך לספק:

אילו מכונות  קיימות במפעל ומהי כמות הקירור שכל מכונה נזקקת לה (במפעל קיים).

מה הציוד העומד להירכש ומהי כמות הקירור הנדרשת לו (במפעל קיים וחדש).

מהו הצפי לרכש ציוד בשנתיים עד חמש שנים הבאות (במפעל קיים וחדש).

 

מהן המידות של המוצר אשר מיוצר או יוצר על כל מכונה, מהו סוג חומר הגלם אשר מעובד או עובד בכל מכונה ומהי עוצמת הקירור שקבע יצרן המכונה לנתונים , כפי שהדבר מצוין בספר מכונה (במכונות הזרקה ניתן לחשב את צריכת הקירור גם לפי ההספק החשמלי של המכונה, גודל המנה וזמן המחזור. במערכות אקסטרוזיה יש להוסיף את צריכת האנרגיה להובלת המים ולהחזרתם , כי המעגלים פתוחים והמים לא נתונים בלחץ)

אילו מערכות קירור פועלות (במפעל קיים) , מהו מצבן הפיזי והטכני ומהי אספקת הקירור האמיתית שלהן, האם ניתן לשלב מתקנים קיימים במערכת קירור חדשה או עתידית, האם המתקנים הקיימים במפעל סובלים מבזבוז אנרגיה וקור.

 

בעת התכנון מומלץ מאוד להיעזר בשירותיו של יועץ קירור. במיוחד כאשר פועלות במפעל יותר מ – 10 מכונות , יש חשיבות לליווי טכני שיאפיין באופן יסודי את צרכי המפעל ויציג אותם לבונה המתקנים בצורה מקצועית.

קיימת לא פעם נטייה לעבור למתקני קירור אישיים לכל מכונה ולהפסיק את שיטת הקירור המרכזית. כך, כל מתקן מפיק במדוייק את הקור הדרוש למכונה, הרעש קטן יותר, פליטת החום נמוכה יותר, הוצאות התחזוקה נמוכות ונחסכת העלות של פיזור  צנרת להולכת הקירור בכל המפעל. מבדיקות שערכתי בעבר עם יועצים פיננסיים של חברות – לקוחות גילו בוודאות שהחיסכון עקב עלויות תפעול ואחזקה מופחתות לאורך שנים רבות ועקב הימנעות מהצורך לפרוש צנרת רבה עולה על התוספת בהשקעה הונית הכרוכה ברכש של מתקנים אישיים.

 

שאלה נוספת בהקשר זה היא האם צריך להפריד בין קירור של מערכות הידראוליקה לקירור תבניות. גם הפעם החישוב הכלכלי מצביע על עדיפות להפרדה בין המתקנים לקירור המערכת ההידראולית , העובדים על שמן, לבין מערכות הקירור לתבניות, העובדות על מים וליצירת 2 מערכות צנרת נפרדות עבורן.

 

כידוע ,  טמפ' השמן האופטימלית במערכת ההידראולית היא 25 מע"צ ואין כל הצדקה לקרר את כל המים במערכת ל – 8 עד 15 מע"צ , כנדרש לתבניות. זהו בזבוז אנרגיה. עלות המים המקוררים ל – 8 מע"צ גבוהה ב – 40% מעלות המים המקוררים ל – 25 מע"צ.

 

במפעלי פלסטיקה רבים בישראל לא מייחסים חשיבות לתחזוקה השוטפת של מתקן הקירור: יש לטפל במים המזינים את המתקן ע"י שימוש במסננים מסלקי אבנית אבל לא מסלקי מינרלים, וכן בתוספים מונעי אצות ופטריות. רצוי וכדאי להשתמש בשירותי חברות המתמחות בטיפול במים.

 

ניקוי הרדיאטור חשוב מאוד לתפקודה של המערכת, לבקרה מדוייקת של הקור ולחיסכון באנרגיה. לכן כדאי לנקות את הרדיאטור בצינור אויר לעיתים מזומנות (כל חודש או חודשיים) ובשטיפה ממשית בחילופי עונות.(4 פעמים בשנה).

גם לניקוי פנים המתקן מאבק ולכלוך יש משמעות וחשוב גם לחזק ברגים , בעיקר בלוח חשמל, אם הוא מותקן על המערכת ולא על קיר נפרד. הרעידות של המתקן משחררות ברגים וגורמות לתקלות.

לסיכום, קירור מדוייק המגיע למכונה משפיע על איכות המוצר ועל ריווחיות המפעל יותר מאשר עלות המתקן. לכן מתקן איכותי שנבנה נכון ומספק קירור מדוייק תוך חיסכון באנרגיה ועלויות תחזוקה יחזיר את ההשקעה במהירות.

 

למוצרי הקירור שלנו לחצו כאן >>

 

 

 

מקררים תעשייתיים | חדרי קירור | ציוד קירור למסעדות ומטבחים

מקררים תעשייתיים | חדרי קירור | ציוד קירור למסעדות ומטבחים

קירור פלדמן משנת 1959